הדלת הבלגית משמשות עבור בתים מכלל העיצובים. מי שיש בחזקתו בית שהוא מעוניין לעטרו עם דלת בלגית מבקש להביא את העיצוב הדינמי והצעיר לביתו, ולהראות שגם בבתים עתיקים מעץ – ניתן ליצור קלילות מבלי שזה ישפיע על זהות העיצוב. יחד עם זאת, ישנם חדרים בהם הדלת הבלגית אינה מהווה חידוש כלשהו אלא היא אחת מני רבות. מדובר בחדר המוגדר "חדר שמש". בדרך כלל הוא ייבנה בקומה הגבוהה של הבית, ותפקידו הוא גם לספק נוף רחב לצפייה וגם לספוג אור טבעי ללא צורך לפתוח חלון או להדליק אור. בחדר זה קירות שלמים עשויים מהפרופיל הבלגי, ועמם – גם הדלת.

כיצד בוחרים דלת בלגית בעיצוב קלאסי לחצר?

ראשית כל, יש לבחון את מראה החצר ומראה הבית ולהסיק רשמים משלל פרמטרים כגון גוון, צורה, נוף, צפיפות ורווחה. שני הפרמטרים האחרונים מתייחסים לסוגיה האם מדובר בשטח רחב ופנוי או לחילופין בשטח צפוף ומסועף, מרובה בפריטי ריהוט ואחסון שונים. על פי הפרמטרים הללו ניתן לגבש את עיצובה של הדלת הבלגית.

מה עושים אם נתקלנו בבית עם מראה מסוים וחצר עם מראה שונה?

במקרה כזה מומלץ להסתמך על דלתות דו שכבתיות. כלפי חוץ הפרופיל שלהן בצבע ובצורה מסוימים, בעוד שבצד הפנימי הנתונים הם אחרים. לדוגמה, אם החצר שלכם היא על טהרת העיצוב הכפרי, מרובה בהתקנים עם קורות עץ עגולות, ניתן למצוא דלת בלגית שבצדה האחד היא עם פרופיל עת מעוגל. בבית שלכם העיצוב המודרני הלבן והמרובע הוא שמושל בכיפה? ניתן להתאים לאותה דלת בדיוק פרופיל שני, בממד השני של הדלת, שיעוצב בדרך זו.

IMG_6396

 אתם מוזמנים לצפות בפרופיל ורונה למפתחים גדולים אשר משלב בתוכו עיצוב ברמה גבוהה, חומרי גלם איכותיים ועיצוב חסר פשרות לכל חלל. צוות כוכב אלומיניום שמח לעמוד לרשותכם בכל עת.

הצצה אל החצר מבעד לדלת בלגית קלאסית עיצוב קלאסי לחלל החצר עם פרופיל בלגי

בחירת דלתות בלגיות בעיצוב קלאסי לחדרים וחצרות גדולות לעומת קטנות. הכיצד?

במידה וגם ממד החצר וגם ממד החדר מאד גדולים אנו סבורים כי יש להסתמך על העיצוב הבלגי של פעם, זה שהתחיל את מה שאנו קוראים לו כיום "הפרופיל הבלגי". ראשיתו בכלל יבשת אירופה, ולא בהכרח בבלגיה. אז, במאה ה- 19, היה זה חלון מברזל יצוק, ולא מאלומיניום כמו היום ברוב המקרים, כאשר כל פס ברזל בפרופיל היה מאד גדול, ומאד עבה. הזכוכית הייתה משנית יותר, ועל כן קטנה יותר. כאשר החדרים שלכם מאד גדולים והחצרות – אף הן בממד זהה מומלץ לדגול בעיצוב השואף למראה זה, לעומת אם מדובר בחדרים וחצרות בגודל סטנדרטי, ואז – דגמים השואפים לגרסה העכשווית של ההתקן הבלגי הם שיתאימו.

 

הצללה מושלמת עם פרופיל בלגי קלאסי עיצוב בלגי קלאסי לחצר ולגינה

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות