הפרופיל הבלגי הפך פופולארי בשנים האחרונות בישראל. פרופיל בלגי מאפשר לנו לקבל פתרון לכל פתחי הבית לרבות: חלונות ודלתות והוא מאפשר גמישות עיצובית שטרם ידענו כאן בארץ. אז מדוע כל כך הרבה מעצבי פנים, אדריכלים ואפילו אנשים פרטיים פונים לחפש פתרונות בפרופיל הבלגי? המשיכו לקרוא וגלו.

יתרונותיו של פרופיל בלגי

יש מספר רב של יתרונות לבחירה בפרופיל בלגי ננסה לעמוד על העיקריים שבהם:

מגוון יישומים – כפי שהוזכר לעיל, ניתן להציב פרופיל בלגי בכל פתח בבית: חלונות, ויטרינות, דתות, דלתות מרפסת, דלתות כניסה ראשיות ואפילו שישמשו תחליף לקיר. הוא יכול להוות  תחליף לדלת הזזה או לדלת שנפתחת כלפי פנים – אין כמעט פתח בבית, במשרד או במפעל שלא ניתן לעצב בעזרת פרופיל בלגי.

סינרגיה עם שפע של חומרים – כמו זיקית מצליח הפרופיל הבלגי להתאים את עצמו למגוון גדול של סוגי חומרים. 

אדריכלות עודד לביא, צילום דודו אזולאי

ניתן  לשלב פרופיל בלגי עם אלומיניום, זכוכית אטומה, חלבית או שקופה. ביחד עם חומרים אלו הוא יוצר מראה הרמוני ואין סגנון שלא ניתן לממש ולהגשים.

חלוקה גמישה – ביחס לפרופילים אחרים, הפרופיל הבלגי התברך בגמישות. ניתן בעזרתו ליצר חלוקות מעניינות ובלתי רגילות. כמו כן, ניתן לשחק בין החלקים שהם קבועים לבין החלקים שנועדו לפתיחה ואת החלוקה המקטעית הזו אפשר בהחלט לזגג בשלל סוגי זכוכיות.

פרופיל בלגי מאלומיניום או מברזל?

נהוג לחלק פרופיל בלגי לשתי קבוצות-אב עיקריות. מחד, יש הפרופיל הבלגי שעשוי מברזל. פרופיל זה הוא מגלוון וצובעים אותו בתנור. פרופיל זה נחשב גם לפרופיל הבלגי האורגינאלי. סוג זה מעניק מראה אלגנטי לבית ויש לו איכויות ויזואליות מרשימות. מאידך, יש את המקביל שלו שעשוי מאלומיניום.

אם כן, נראה כי אין זה מקרי שכל כך הרבה אנשי מקצוע ואנשים פרטיים בוחרים לעצב את הבית שלהם עם פרופיל בלגי. יש לו מראה מרהיב, הוא משתלב עם סוגי חומרים רבים, הגימור שלו מקנה למבנה מראה אלגנטי יוקרתי והוא מאפשר לנו להתמזג עם הטבע שבחוץ.

לקריאה נוספת: היסטוריה של עיצוב בלגי

                         פרופיל ורונה אלומיניום למפתחים גדולים

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות