על אף כי חלונות בלגיים לסלון נעשו מוצר טרנדי ונפוץ למדי, לא מעט צרכנים ביתיים עושים כל טעות עיצובית אפשרית בנושא רכישת החלונות. צבע חלבי לבן שמוכנס לחדר חום כהה על טהרת העץ, זכוכית בעלת גוון כחול בחדר מודרני על טהרת החום-שחור ופרופיל מרובע-שפיצי בחדר שהוא בכלל מעוצב בצורה עגולה הם רק חלק מהטעויות שנעשות חדשות לבקרים. מתצפיות שערכנו רשמנו שורות אלו על מנת שברכישה שלכם תצליחו לקנות חלונות שיספקו את ההתאמה הראויה ביותר לבית אותו אתם מבקשים לעבות עם חלון בלגי.

רכישת חלון בלגי – רק על בסיס צבעים דומיננטיים בחדר מחד ובחצר מאידך

הלקוחות במקרה זה מתחלקים לשניים: אלו שלא יודעים שצריך לתחקר מהם הצבעים והגוונים השולטים, ואלו שעושים זאת אך לא יודעים מה לעשות אם נמצא שהחצר שונה בגוון שלה מפנים-הבית. לראשונים – חשוב לומר שרכישה אקראית של חלון בלגי בלי לבחון את הצבע הרצוי לו עלול לפגום בעיצוב החדר ולטשטש את הזהות שניסיתם ליצור לו. מנגד, אם עשיתם את המחקר על הגוונים בחדר ובחצר אך לא מצאתם חלון מעוצב מתאים, המצב היום אינו מה שהיה פעם וניתן לקנות חלון שבצדו האחד צבוע בצבע אחד ובצדו השני בצבע אחר. יתרה מכך, לפרופיל של החלון ניתן לשייך 22 סוגי חומרים, למשל אלומיניום ועץ משני צדי החלון.

 

 אדריכלות ענת קרומר, עיצוב פנים סיון רב הון, צילום דודו אזולאי

רכישת חלון בלגי – כך תבחרו את עובי הפרופיל שלכם

עובי הפרופיל צריך להיקבע על פי מבנה החדר. כאשר החדר מאד גדול, ואף פריט עיצובי לא בולט בו משום שגודל החדר הופך כל מה שנכנס אליו לעוד נדבך בשקול הכוחות העיצוביים – מומלץ מאד להיעזר בפרופיל עבה, כזה שבחלקו הקדמי הוא הרבה יותר בולט מאשר הזכוכית עצמה, בדומה לעיצוב החלון הבלגי המקורי במאות ה- 18-19. כך, גודל הפרופיל ייתן קונטרה לחדר הגדול. מנגד, כאשר החדר מאד קטן מומלץ לבחור בפרופיל בעל עיצוב חלבי, במרקם בהיר על פי רוב, כך שלא יבלוט יתר על המידה אלא ישתלב כיאות בחדר בעל הממד המצומצם.

רכישת חלון בלגי – כך תבחרו את צפיפות הפרופיל שלכם

צפיפות הפרופיל דומה מאד במהותה לעובי הפרופיל: ככל שהחדר יותר גדול צריך לעשות יותר "רעש" וזה אומר – לבחור פרופיל חלון יותר צפוף, עם יותר מוטות ברזל/עץ בין הזגוגיות. כשהחדר קטן, ההיפך הוא הנכון: צריך שכל זגוגית תהיה מאד גדולה כלומר, שיהיו מעט רכיבי פרופיל קשיחים בין הזגוגיות.

 

רכישת חלון בלגי – עיצוב הזכוכית

יש לשקול אלמנטים עיצוביים כמו זכוכית חלקה, זכוכית צבעונית, זכוכית ויטראז'ים מעוצבים או זכוכית התזת חול. כמו כן, יש לשקול גם אלמנטים פונקציונליים-אופטיים כמו למשל כיוונו של החלון: האם הוא צריך להיות דו כיווני או חד כיווני.

רכישת חלון בלגי – עיצוב מקדם הביטחון של הזכוכית

ישנן זכוכיות עם מקדמי בטיחות שקופים כמו למשל ואום או רשת ביטחון שקופה, מול חלונות בהם מקדם הבטיחות צבוע בצבע חלבי קל-שילוב כלשהו. חשוב לבחון היטב את מקדמי הביטחון השונים על מנת להשתמש בהם ככלי לעיצוב הבית. לרוב, צרכנים מסתפקים במקדם ביטחון שקוף, אך ישנם מקרים בהם הרשת שבולטת בין 2 הזגוגיות יכולה ליצור עניין עיצובי חסר פשרות באותו חלון.

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות