אם גם אתם התעניינתם לאחרונה בחלונות בלגיים, אתם ודאי לא תופתעו לשמוע כי מדובר בחלונות מבוקשים ביותר בבתי אב רבים בישראל. חלונות בלגיים מביאים לכל חדר עיצוב ייחודי ונקי. חלונות אלו מעובים בפרופילים צרים ופלטות זכוכית מחולקות, ובזכות טכנולוגיה מתקדמת, מיוצרים במבחר דגמים ועיצובים.. 

תולדות החלון הבלגי

הכינוי "חלון בלגי" ניתן לחלון בשל הצורך לקרוא לו בשם אירופי. השם ניתן בישראל, ואין לו כל קשר לעיצוב האמיתי של חלונות הבתים בבלגיה. יחד עם זאת, החלון כן מסמל את אירופה בימי העבר, שכן הוא עשוי מפרופילים דקים ומרובים היוצרים ריבועי פנים בעלי גודל קטן. הזיגוג של החלון הבלגי המקורי, אם כן, הוא בפורמט פשוט. החלון נרכש בעיקר על ידי אירופיים מהמעמדות הנמוכים שלא היה בידם לרכוש חלון עם אטם איכותי יותר – עשוי עץ, או בעל זיגוג גדול יותר.

בעידן המודרני, השם "חלונות בלגיים" מתייחס לכל חלון שיש לו פרופיל פנים דק מברזל או מאלומיניום. לזכותם של חלונות האלומיניום ייאמר שהם הרבה יותר טובים מחלונות הברזל, היות והמפתח שלהם בדרך כלל גדול יותר, ורמת האטם טובה יותר. בשל הפופולריות של האלומיניום בבית הוא בר השתלבות עם אסופת מוצרים ביתית גדולה כגון דלתות כניסה שקופות עם פרופילים בלגיים, ודלתות הזזה בעלי עיצוב דומה.

S-malka-shavei tzion-3943

 

סוג האטם בחלונות הבלגיים

חלונות בעיצוב בלגי מתאפיינים, כאמור, בפרופיל דק במיוחד, עם חריץ עיצובי לאורכם. פרופילים איכותיים ברמת האטם שלהם צריכים להכיל 3 שכבות של איטום, וזאת בניגוד לאיטום חד שכבתי המקובל בדרך כלל בחלונות הברזל המודרניים, או לאיטום דו שכבתי בחלונות בלגיים סטנדרטיים.

סוג הזיגוג בחלונות הבלגיים

זיגוג אפשרי למימוש עם מגוון סוגים של זכוכית – החל מזכוכית פשוטה, כלה בכזו המכילה שכבת פילם בין שכבה אחת לרעותה, ועד זכוכית עם זיגוג כפול בעלת שכבת אוויר סגורה. מומלץ לבחור לפחות בזיגוג המבוסס על שכבת פילם בין הזגוגיות, משום שהבידוד הטרמי והאקוסטי שנוצר יהיה בגדר הסביר, ויש שימצאו אותו אפילו טוב מאד. כאשר הדלת או החלון במפתח גדול מומלץ לבחור בזכוכית עם הזיגוג הכפול ושכבת האוויר הכלואה על מנת להיות מסוגלים לחמם/לקרר את הבית בנוחות מבלי להיעזר באמצעים אלקטרוניים לשם כך.

 

גוון החלונות הבלגיים

ניכרות שתי משפחות גוונים עיקריות: קרם ולבן שלג המעניקים מראה יציב ושליו, לעומת משפחת הצבעים המטאליים-אפורים שהם למעשה מחקים את צבע הברזל: ירוק כהה או אפור, בדרך כלל בגימור מגורען. חשוב לבחון מהי התקינה של הצביעה לפני שקונים את החלון. צביעה לא איכותית עשויה לדהות, מה שיגרור יותר חשיפה לשמש ולחלודה במקומות בהם החלון נשרט או שצבעו התקלף.

לקריאה נוספת: עיצוב הבית באלמנטים של פרופיל בלגי

השאירו תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות